Вероніка Ліміна

учасниця проєкту Web-Veteranius та парамедик добровольчого батальйону "Госпітальєри"

Вероніка навчається на факультеті інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії та вже другий рік поспіль отримує стипендію імені Героїв Небесної Сотні. Коли у 2018 році її друг пішов на фронт, Вероніка почала волонтерити, займатися збором та перевезенням допомоги для військових у зону проведення АТО/ООС. Пізніше зрозуміла — не може не долучитися до оборони країни, тому вирішила стати парамедиком. Перешкодою на шляху було тільки небажання друзів та близьких відпускати Вероніку на фронт. Щодо цього вона жартує: "Мене довго не пускали, проте коли почалася пандемія, про мене всі забули, так і поїхала".


Рішення піти на курс від Veteranius у Вероніки зріло давно, адже ІТ приваблювало її ще зі школи, як і математика загалом, тому, власне, й вступила на таку спеціальність. Проте університетська освіта не дала головного — практики, за чим і звернулася до нас.


"Потрапити на Курс Молодого ІТ-бійця хотіла давно, проте між другим та третім набором була довга перерва, тож вирішила спочатку піти на Cisco. Ще думала про Кібергероїв, але вирішила дочекатися саме КМБ".

Що подобається на Курсі Молодого ІТ-бійця?


Мені взагалі всі лекції подобаються. Всеволод Чернецький, Сєва, — класний, він дуже круто Python викладає, з гумором. Проте мій улюблений ментор — це Рома Тюх. Він вміє так пояснити, що все одразу стає зрозуміло. Видно, у нього в голові все розкладено по поличках, тож він як думає, так і тобі пояснює, і в тебе тоді теж все по стелажах, як закрутки.


Кар’єрні консультації дуже крута штука. Вони прямо скеровують тебе в те русло, яке потрібно. Точніше, ти сам себе направляєш, просто тобі допомагають. І психологи класні, все розуміють. Дуже добре, що вони френдлі до ветеранів. Групові заняття чудово проходять, а індивідуальні — взагалі вогонь. Для мене це дуже вчасно, бо я ж лише чотири місяці як приїхала з фронту. Та і взагалі психологічна реабілітація допомагає, я це на собі відчула.


Ще подобаються люди, які працюють на комунікації: Катя, Юля, Костя — люблю їх за самовіддану працю. Ще Іван Мікловш, асистент психологів, теж дуже класний. Всі круті, чудово комунікують і ніколи не кидають, тому що свої не кидають своїх. Молодці.


Що хотілося б покращити?


Мені б хотілося додати лекцій по Scrum-у, по Agile методологіям. Детальніше, як на Scrum-і структура команди організована, взагалі яким чином працюють реальні IT-проєкти, де кордони компетенції кожного з членів команди. Тобто, що має робити PM, BA, що роблять Backend, Frontend developer-и, тестувальник. Тому що люди приходять зовсім нові в IT, в нашому проєкті навіть є такий жарт: "Ти скільки в IT, три тижні? А я два з половиною, ну то всьо". Тому ці лекції, я думаю, були б корисні.


Ще хотілося б дізнатися більше про якісь інструменти, з якими працюють IT-команди, наприклад, та ж Jira з карточками. Я взагалі на проєкті стикнулася з тим, що деякі люди не вміють навіть користуватися Google диском, працювати з Google таблицями, документами, але вони готові вчитися. Це головне. Взагалі, тішить те, що люди реально вмотивовані. Може й не всі, але більшість точно. І я розумію, що в багатьох, крім Veteranius, ще сім’я, діти, робота, і вони іноді просто випадають, не встигають.


Про актуальність проєкту


Загалом ІТ зараз на часі. Світ комп’ютеризується, тож всім бажано мати якусь базову комп’ютерну грамотність, навіть старшому поколінню. А ветерани, вони повертаються з війни і більше не хочуть працювати в ЗСУ, хочуть щось нове для себе знайти, для них ІТ — гарний варіант, у всіх на слуху. До того ж на Veteranius навчання безкоштовне, можна прийти і спробувати — сподобається чи ні. Тим паче ІТ — це ж не тільки сидіти писати код, там і аналіз, і тестування, і управління людьми. Та і взагалі, у ветеранів є такі soft skills, які дуже потрібні для ІТ. Багато людей має до цього хист, навіть не підозрюючи.


Також я вважаю, що зараз дуже актуальна сфера кібербезпеки, оскільки триває інформаційна війна. Ще коли була Друга світова, німці скидали свої листівки з неба — агітки. Але тоді їм доводилося це робити літаками, тому що інших способів особливо не було. А зараз що, пішов у Facebook, наклацав пару кнопочок і все. Також неодноразово бачила, як в інтернеті зливають телефони, паспорти бійців добровольчих батальйонів, якихось підрозділів ЗСУ. Аж до адрес квартир, переліку всіх родичів. Коротше, нам треба дбати про безпеку інформації, тому що можуть бути доволі неприємні ситуації.


Про плани на майбутнє


Хочу розвиватися далі в ІТ, шукати заняття по своєму профілю, все таки хочу backend. Стажування я вже проходила в реальному ІТ-проєкті, мені сподобалося. Перше враження позитивне, а це вже добре. Тому що воно як в школі, якщо тобі зразу хімічка не сподобалась, то ти хімію до кінця життя вчити не будеш. Так хімічки ламають наші долі.


Також планую, якщо ще деяких знань буде недостатньо, шукати якісь додаткові можливості для навчання. Я взагалі хочу піти на другу частину Cisco, якщо вона буде на Veteranius. Якщо не буде, то я теж піду, але хотілося б на Veteranius, бо тут усі один одного розуміють, підтримують, адже мають спільний досвід.


Що ще я планую робити після Veteranius — вчити англійську мову більш поглиблено, тому що без англійської нікуди. ІТ воно взагалі таке, що ти маєш постійно вчитися. Там не кожна людина витримає. Хоч кажуть, що програмісти люди ліниві, але насправді вони постійно розвиваються, тому що інакше просто не змогли б працювати в ІТ.Проєкт відбувається за підтримки Програми реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX та ГО “Девелопмент фаундейшн”.